1. g. 26. janvārī Toronto latviešu centrā Draudzīgais aicinājums! Teātris!

 

Tradīcija ir, ka Draudzīgā aicinājumā TLBSS Latviešu skolas 6. klase uzveda lugu.Šogad 6. klasē tikai 3 bērni. Ko darīt? Nu, protams turpināt tradīciju! Šogad teātrs un pats Draudzīgais aicinājums notiksies sestdien, 2019. g. 26. janvārī, pulksten 12os, Toronto latviešu centra Rīgas zālē!

Kas tie 6. klases bērni ir? Tie ir Jessica Jacko, Zintis Kaļiņš un Amālija Kūlnieks. Bet īsti nepietiek lomu spēlētāji. Izradās, ka katram skolēnam viena māsa. Nu, lai nāk palīgā teātrī spēlēt arī māsas. Bet, viena loma aizvien trūkst. Nu, lai nāk vēl klāt viens skolnieks kam pieredze ar TLBSS teātri. Septiņas lomas, septiņi aktieŗi. Tagad viss skaidrs. Jānāk tikai skatīties.

Ko tad? Vēl aizvien kautkas trūkst? Jā! Kas ir lugas autors? Kas tā par lugu? Labi. Ļoti vienkārši: autors ir Jānis Jaunsudrabiņš. Jā, tas Jānis Jaunsudrabiņš. Luga ir viņa 1909. gada bērnu luga „Sapnis saulītē”.

Nu, vai šis tas ir mainījies 110 gados? Daudz. Bet, lugas teksts rāda arī, ka veidi kā bērni viens pret otru uzvedās tad, varbūt nav daudz savādāk kā bērni ar viens otru uzvedās mūsu dienās. Arī bija šis tas grozīts tekstā, (lai galvenās lomas varētu spēlēt 6. klases bērni), bet īstenībā ļoti maz.

Kas lugā notiek? Muižnieka meita Matilde Magdalēna lepojās par sava tēva bagātību. Zemnieka dēls Auseklis lepojās par savu lielo gudrību. Un abi apsmej un iebiedē bārenīti Anniņu. Bet, kas notiktos, ja viņus apciemotu paša Laimes māte? Nu, kas to varētu zināt? Vienkārši jānāk skatīties! Protams nevaram šeit intrigu sabojāt. Jūs visi, gan visi latvieši un viņu mīlētie, esat laipni aicināti apmeklēt lugas pirmizrādi 26. janvārī Toronto latviešu centra Rīgas zālē. Jūs sagaida sapnis!

Teātris