Šogad  Toronto Latviešu Biedrības Sestdienas skolas Ziemassvētku sarīkojums notika  15. decembri. Bērni, vecāki, un ciemiņi pulcējas Latviešu Centra Rīgas zālē, kur tos sagaidīja  mirdzoša egle, un skolēnu vecāku skaisti izpušķotā zāle.

  Skolas svētku pasākumu ievadīja skolotājas Silvijas Siksnas vadītais svētbrīdis, tas sekoja  pirmā kopdziesmā  un skolotājas Marisas Zubānes audzēkņi koklēja dziesmu “Katru gadu no jauna”.  

  Tad skolas pārzine Ilze Maksina uzrunāja skolēnus, prasīdama ko visi gaida ciemos? Bērni vienbalsīgi atbildēja ,,vecītī un dāvanas! ”. Visi  bija tik liela sajūsmā satikt vecītī, ka knapi varēja sagaidīt viņa ierašanos.

Tomēr šogad pirmie sveicieni nāca no LNAK Izglītības un Kultūras fonda priekšsēdes Elita Pētersones un Toronto Latviešu biedrības priekšsēža Patrika Rundana, kurš novēlēja skolai priecīgus svētkus un pasniedz dāvanu aploksnē.  Savukārt E. Pētersone uzdāvināja ļoti speciālu Latvijas simtgades bērniņa dāvanu P. Rundāna jaundzimušajai meitiņai

 

Skolēni bija sagatavojuši daudzveidīgus svētku priekšnesumus – koklēšana Marisas Zubānes vadībā, dejošana Andras Dzintares vadībā, skolas koris uzstājās  Lindas Kronbergas vadībā. Skolotāja Linda kopā ar bērniem bija sagatavojusi ‘Varavīksnes dziesmas” pirmatskaņojumu. Bērni un skolotāji bija čakli mācījušies, vecākiem un viesiem bija liels prieks un gandarījums klausīties un redzēt kā bērniem mirdz priekā actiņas par paveikto. Kordziedāšanu pavadīja lustīgā kapela “Danču vakara muzikanti” Aldis Sukse, ģitāra, Olavi Kelle, vijole, Dace Veinberga, vijole, Aleks Niedra, akordeons, Sacha Spūrmanis, ģitāra, tādēļ šogad kopdziedāšana izdevās īpaši varena.

 

 Beidzot ieradās Ziemassvētku vecītis ar lielu dāvanu maisu, Izrādās viņš bija lidojis ar helikopteru, jo visi piebraucamie ceļi bija tā izraksti, ka vienīgi uz Latviešu centra jumts bija pieejams. Tā kā ceļš bija bijis garš un grūts vecītis meklēja kādu rūķītī palīgā, tas šoreiz bija rūķītis Maksītis, kurš tika pie rūķa cepures un  palīdzēja vecītim izdalīt dāvanas Tad sekoja klašu priekšnesumu, ikviens skolēns no vecīša maisa saņēma dāvaniņu. Ne tikai skolēni vēlējās saņemt dāvanas, bet arī skolotāji palīdzot skatītājiem nodziedāja svētku dziesmu. Šoreiz vecītis savā maisā atrada arī žagaru bunti, tā bija paredzēta skolas grāmatvedim Mārtiņam Gaidem, kuram tā bija beidzamā darba diena skolā.  Pēc dzejoļu noklausīšanas  un mantiņu izdalīšanas, vecītis devas tālāk ceļā.

Pēc bērnu priekšnesumiem 2, 3 un 4 klases aicināja draugus un vecākus piedalīties sadancošanā.

Garais pusdienas galds bija saklāts ar gardiem ēdieniem ko saveda bērnu vecāki.

Skolas tradīcija ir rīkot Ziemassvētku loteriju, kurai balvas ziedo skolēnu vecāki. Arī šis gads nebija izņēmums. Šogad lielā balva bija biļetes uz Toronto Raptors basketbola spēli. Laimīgā biļete tika skolotājam Andrievam Zandbergam ar dēliem.

Padejojām, paēdam, padziedājām, un izbaudījām drauga kompāniju. Kas par burvīgu pasākumu, kas ieveda svētku sajutu, un apsildīja visiem sirdis. Paldies bērnudārza un 3. klases vecākiem, kuri palīdzēja rīkot šo pasākumu. Paldies Danču muzikantiem par foršo mūziku. Gaidīsim Jūs atkal nākamajā gadā.

Tiksimies Draudzīgajā Aicinājumā 26. janvārī pulksten 12:00!

Baudīsim teātri ko uzvadīs 6. klase.